רצים במרתון טבריה? אתם צריכים מדרסים לספורטאים!

שתף את דעתך

בעבר הספורטאים היו נועלים נעלי ספורט ומתחילים בפעילות גופנית, לעתים הם מצאו בקלות נעליים נוחות ומתאימות ולעתים נם נדרשו למדוד מספר זוגות נעליים עד אשר הם מצאו את הנעל המתאימה. אבל כיום, כאשר המודעות לבריאות כף הרגל והשלד גברה וכאשר יותר ויותר אנשים עוסקים בפעילות ספורט, רוב נעלי הספורט אינם מצליחים לתת מענה אולטימטיבי לבעיות הנוצרות עקב הפעילות הגופנית.

כל מאמץ גופני עלול להביא לנזקים גופניים, לבעיות במערכת השלד, בברכיים, בכפות הרגליים בקרסוליים ועוד, אך פעילות גופנית קבועה מעצימה את הבעיות. מדרסים מיוחדים לספורטאים יעניקו תמיכה לגוף בעת הפעילות הגופנית, יגרמו ליציבה נכונה, וימנעו בעיות ונזקים גופניים רבים.

 

למה ספורטאים זקוקים למדרסים מיוחדים?

לכל אחד יש מבנה שונה של כף הרגל ונעלי הספורט בנויות בצורה סטנדרטית שאינה נותנת מענה למבנה הייחודי של כף הרגל, לבעיות של כף הרגל ולאופי הספורט שבו עוסק הספורטאי. רק מדרס הבנוי בהתאמה אישית ייתן את המענה המתאים.

פציעות ספורט הן פציעות שכיחות אצל הספורטאים. מדרס בהתאמה אישית יוכל למנוע הרבה מפציעות הספורט ואם הן כבר קרו הוא יוכל לסייע באופן משמעותי בריפוי הפציעות.

מדרסים טובים משפרים את הביצועים של הספורטאים. הם דואגים ליציבות הגוף בזמן הפעילות, הם מפזרים את משקל הגוף בצורה מאוזנת לכל חלקי כף הרגל והם בולמים זעזועים.

מדרסים איכותיים שומרים על הבריאות של כף הרגל. בזמן פעילות ספורטיביות הרגל מזיעה, בתוך הנעל מצטברת רטיבות הגורמת לגירויים בעור, ליבלות, לפטריות ולפצעים.  המדרסים שומרים על היובש של כף הרגל בתוך הנעל ומונעים בעיות רפואיות רבות.

כל שינוי בזווית ההליכה, הריצה או הדריכה של הספורטאי גורמת ללחץ על נקודות שונות בכף הרגל ובשלד הגוף. המדרסים מייצבים את ההליכה ומונעים לחץ על נקודות שונות, לחץ העלול להביא לשחיקה ולנזקים גופנים הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.

 

כל מדרס מותאם לפעילות ספורט שונה

מדרסים להליכה מאופיינים בגמישות וברכות והם מאפשרים תנועה נכונה של כף הרגל. במדרסי הליכה שמים דגש על הרכות של המדרס, במיוחד באזור הכריות של כף הרגל וכך נמנע הלחץ על החלק הקדמי של הרגל המאפיין את פעולת ההליכה.

מדרסים המיועדים לספורטאים העוסקים בריצה הם מדרסים העשויים מחומרים קשיחים יותר במטרה לחלק נכון את העומס המופעל על כף הרגל בעת הריצה. מדרסי ריצה מרפדים את אזור קדמת הרגל  כדי לא ליצור עומס על כף הרגל ולמנוע היווצרות של עור קשה ויבלות.

התמיכה שמספקים מדרסי הריצה לכף הרגל מביאה לשוויי משקל נכון בין קבוצות השרירים השונות בכף הרגל ובגוף. החלוקה לשיווי משקל נכון מעודדת את הפעילות של כל השרירים, גם שרירים חלשים יותר שאינם פעילים באופן קבוע , מונעת התכווצות שרירים ועשויה להפחית גם מקרים של התעקמות הקרסול.

מדרסים המיועדים לשחקני טניס מעניקים תמיכה איתנה לכפות הרגליים כאשר מופעלים עליהם עומסים כבדים. משחקי הטניס מאופיינים במהירות רבה, בתזוזות קצרות ופתאומיות ובשבירה חדה של מהלך התנועה הטבעי. מדרסים המותאמים אישית לכף הרגל של שחקן הטניס יעניקו לו תמיכה, יציבה איתנה ויצליחו גם לשפר את הביצועים שלו.

שחקני הכדורגל והכדורסל רצים על המגרש במשך כל זמן האימון או המשחק. במהלך הריצה הם קופצים, מבצעים פניות חדות, בולמים באופן פתאומי ומבצעים פעולות נוספות הגורמות לעומס רב על כפות הרגליים. כאשר העומס על כפות הרגלים מופעל באופן קבוע ובתקופות זמן ארוכות, הפעילות עלולה להביא לשחיקת כף הרגל, להיווצרות של עור קשה וליבלות, בעיקר בכרית הבוהן. מדרסים המיועדים לשחקני כדורגל וכדורסל מעניקים תמיכה וחיזוק בנקודות רגישות כמו בכריות כף הרגל ומתחת לקצה הבוהן לאורך הקשת של כף הרגל.

 

תגיות:

קטגוריות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *