עורך דין פלילי בצפון / מחיקת רישום פלילי – מתי אפשר למחוק את הרישום הפלילי שלנו?

שתף את דעתך

מי שעוקב אחרי מדורי החדשות בשנה-שנתיים האחרונות, יכול לשים לב, שלא פעם מתפרסמת ידיעה על בקשה אשר מוגשת לרשויות על ידי אדם מפורסם כזה או אחר, שימחקו לו את הרישום הפלילי ובכך יאפשרו לו לחזור אל שגרת חייו אחרי שהוא ריצה את עונשו והחזיר את חובו לחברה.

מחיקת רישום פלילי הוא עניין מוכר ולגיטימי בחברה דמוקרטית אשר שואפת לאפשר לאזרחים אשר סרחו וביצעו עבירות שונות, לחזור אל שגרת חייהם, מבלי שהם יצטרכו להתמודד עם דברים שביצעו בעבר. בסופו של דבר, יש למדינה אינטרס שכך יקרה, מאחר ורישום כזה יכול למנוע מלא מעט אנשים למצוא עבודה, דבר שמן הסתם ישפיע על היכולת שלהם לקיים אורח חיים סביר ולא להיות תלויים באחרים.

צריך לזכור, לא פעם אנשים שביצעו עבירות פליליות, עשו זאת כשהם היו צעירים, הרבה פעמים מדובר בעבירות מאוד קלות באופן יחסי, ולא פעם גם מדובר באנשים עם כישורים מאוד ייחודים ואיכותיים, ועל כן חבל מאוד שמקרה שהם ביצעו בעבר, ישפיע על חייהם בצורה כל כך קשה.

לפני שנסביר כיצד מתבצע מחיקת רישום פלילי, צריך לומר שלא כל אחד זכאי לכך, לא בכל מקרה המדינה ממהרת לעשות זאת, למשל, במקרים של עבירות ביטחוניות, עבירות נגד המדינה, עבירות פליליות כמו רצח, המדינה לא עושה זאת. כמו כן יש לציין, שבשביל לבצע מחיקת רישום פלילי, יש לפנות אל עורך דין פלילי בצפון או בכל מקום אחר, בשביל שיטפל בבעיה.

מתי וכיצד מתבצע מחיקת רישום פלילי

לכל הרשעה על פי חוק, יש תקופה מסוימת אשר רק אחריה אפשר להגיש בקשה למחיקת רישום פלילי. כאן המקום לומר, הרישום עדיין יהיה קיים בקרב גופים מסוימים, למשל במשטרה (על מנת שאם המקרה יחזור, היא תוכל להשתמש במקרה הקודם לצורך החקירה), אך רק גופים מסוימים מוגדרים יוכלו לקבל מידע על כך.

ברמת העיקרון, רק אחרי שחלה התיישנות על העבירה ניתן להגיש בקשה לאישור מחיקה, כאשר על פי חוק, תקופת המחיקה תיכנס לתוקף, מספר שנים אחרי סיום תקופת ההתיישנות. זה לא מגיע באופן אוטומטי ולא מיד.

חשוב להדגיש עוד נקודה, יש פער מסוים מבחינת גילאים בכל הקשור לבקשה לסגירת תיק וביטול הרישום שלו. אדם בגיר צריך לחכות עשר שנים, אם מדובר בעבירה מעל לשלוש שנים, ושבע שנים אם מדובר בעבירה עד שלוש שנים. לעומת זאת, קטין, יכול לחכות 7 שנים במקרה הראשון, וחמש שנים במקרה השני.

באופן טבעי, מחיקת הרישום תתבצע בהתאם לנתונים כמו, כמות הרישומים של מגיש הבקשה, סוג העבירות וחומרתן, וכן אופי הבקשה. לכן חשוב לעבוד צמוד עם עורך דין שידע להגיש את הבקשה בצורה נכונה.

קטגוריות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *