עורך דין משפט מנהלי / עורך דין רשויות מקומיות

שתף את דעתך

כשאדם אשר ביצע עבירה מנהלית, הוא נדרש להשתמש בשירותיו של עורך דין משפט מנהלי אשר ייצג אותו. הוא יכול, מן הסתם, לייצג את עצמו אך מוטב שהוא ייעזר בגורם מקצועי שיגן עליו, גורם שמכיר את ההסדרים השונים שקשורים למשפטי מנהלי, את הדין במשפט זה, וכמובן מישהו שיוכל לייצג אותנו גם בהליך קדם משפטי וגם בהליך משפטי.

אנחנו מוצאים הרבה מאוד עיסוק בתחום של משפט מנהלי ברשויות מקומיות. בין אם זה כאשר מדובר בדברים שבין הפרט לרשות ובין אם זה מתייחס לדברים מנהליים בתוך הרשות עצמה, למשל, אם פקיד מסוים חשוד בביצוע עבירה מסוימת, הרבה פעמים זה ייגמר במסגרת משפט מנהלי של הרשות כלפיו, ולא יגיע לכדי משפט רגיל.

הרעיון של משפט מנהלי בא לענות על כמה צרכים, בין היתר, חסכון בזמן, בכסף, וכן ניסיון שלא להגיע לכדי מצב בו אנשים נדרשים לעמוד בפני הליך משפטי רגיל, אשר יכול לקחת זמן רב, עד שהם יסיימו אותו, העניין כבר לא יהיה רלוונטי או עלול להפריע להם לבצע את עבודתם ולהתפרנס באופן כללי.

צריך לומר, שעם השנים המדינה יותר ויותר פונה להליכים שכאלה, ולכן אנחנו יכולים לראות לא מעט עורכי דין שמתמחים בדין מנהלי. אנחנו הרבה פעמים לא שומעים על כך, מאחר והתקשורת פחות מתעסקת בנושא, אך אנחנו יכולים לראות שמדובר בתהליך מאוד נפוץ, לפחות בכל מה שקשור למקרים בהם מעורבות רשויות ציבור שונות, ובפרט רשויות מקומיות.

כמובן שלא תמיד זה כך, יש לא מעט מקרים בהם הרשות נאלצת לפנות לבית משפט רגיל, בדיוק כמו שיש לא מעט מקרים בהם המדינה נדרשת לתבוע את הרשות או מי מעובדיה בבית משפט רגיל, עם זאת, קיים ניסיון להעביר כמה שיותר תיקים למסלול של דיון מנהלי.

כיצד שוכרים עורך דין משפט מנהלי

עורך דין משפט מנהלי, כפי שניתן להבין, הוא עורך דין אשר התמחה בתחום, יש לו ניסיון רב והוא מתעסק בדיני המשפט המנהלי בצורות שונות.

אנחנו צריכים לבחון, לפני שאנחנו שוכרים עורך דין רשויות מקומיות על מנת שייצג אותנו, שאכן מדובר במומחה בתחום, איש מקצוע בעל ניסיון שאנחנו יכולים לסמוך עליו. אנחנו צריכים לוודא שהוא זמין ונגיש לצרכים שלנו באופן מיידי, ויכול לייצג אותנו בכל התהליך המשפטי, מתחילתו ועד סופו.

מן הסתם, אנחנו צריכים לספק לו את כל המידע בנושא, ועליו לבחון כיצד הוא יכול לראיין עדים ולהציג ראיות שיכולות לעזור לנו. עלינו לקחת בחשבון, אם אנחנו פרט שעומד מול רשות מקומית, סביר להניח שלרשות יהיה יותר כוח בצד המשפטי, אך יש מקרים רבים בהם שני הצדדים עומדים שווים אחד מול השני, מציגים לשופט את כל מה שברשותם והוא מחליט מי צודק.

קטגוריות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *