הר הביטוח / הר הכסף 2 – לדעת מה המצב שלנו?

שתף את דעתך

מי שקורא את מוספי הכלכלה בשנים האחרונות, לא יכול שלא לשים לב לאזהרות שונות שמשמיעים לא מעט כלכלנים ואנשי מקצוע. הם מזהירים את הציבור וכן את המחוקקים, שהמצב הפנסיוני שלנו איננו טוב כפי שנדמה לנו, ובעתיד אנשים עלולים לגלות שאין להם כלום בקרן הפנסייה שלהם.

לא מעט מהם מזהירים, שהדבר נובע בין היתר כתוצאה מכך שהציבור כלל לא מודע למצבו ופועל כאילו עתידו הכלכלי מובטח. במילים אחרות, הציבור מבזבז היום הרבה מאוד כסף מבלי להבין, שאף על פי שהוא משלם מדי חודש לקרן פנסיה, בין אם זה דרך מקום העבודה ובין אם זה באופן פרטי, הרי שבעצם, הוא עלול לגלות יום אחד, שהכסף הזה הלך, ואין לו מקורות אחרים להשתמש בהם.

על מנת להתמודד עם מצב זה ובכלל עם חוסר הידיעה של הציבור אודות מצבו הפיננסי, הקים בשנים האחרונות משרד האוצר רשת של אתרי אינטרנט שאמורים לספק לו מידע בנושאים שונים. בין היתר הוא הקים את מה שמכונה הר ביטוח, אתר בו ניתן לקבל גם מידע אישי על תוכניות ביטוח שונות שלנו, וכן מידע כללי שיכול לעזור בין אם זה בבחירה של פוליסת ביטוח מתאימה, ובין אם זה במידע שיכול לספק הבנה רחבה על הזכויות שלנו לגבי כל פוליסת ביטוח עליה אנחנו חותמים.

מה אנחנו יכולים למצוא באתר

המטרה של אתר זה, הוא לספק לציבור את כל המידע הרלוונטי על מצבו הכלכלי. במסגרת אתר הר הביטוח ובפרט בנישה של הר הכסף, כפי שהוא מכונה באתר, אפשר לגלות מידע על חשבונות בנק שאנחנו לא יודעים שיש לנו, תוכניות ביטוח, תוכניות פנסיה ועוד. אנשים רבים לא מודעים לעובדה, שיש להם תוכניות פנסיה שנפתחו במקומות עבודה שונים בהם עבדו, כמו שהם לא זוכרים שיש להם חשבון בנק שהם פתחו בעבר בסניף כזה או אחר, מסיבות שונות.

המידע אמור לתת תמונה מלאה על המצב הפיננסי שלנו, כך שאנחנו נוכל לדעת בכל עת מה מצבנו וכיצד עלינו לנהוג.

ביחס לחלק השני של המידע אותו מספק האתר, הרי שמשרד האוצר רוצה שהציבור יקבל החלטות בצורה מושכלת ונכונה, לכן, הוא ייצר את אתר הר הכסף 2 אשר בעזרתו אפשר לקבל את כל המידע הרלוונטי בתחומים שונים. מדובר במידע אמין ומקצועי, אשר יכול לעזור בתהליך קבלת החלטות, יכול לעזור בתהליך של השוואה בין פוליסות ביטוח שונות (או לחילופין בין מסלולי משכנתאות, תוכניות פנסיה ועוד).

נכון שמידע דומה ניתן למצוא באתרים רבים באינטרנט, ההבדל הוא, שבאתרים אחרים לא פעם מדובר במידע חלקי, לא מעודכן וכן לא פעם זה מידע שיווקי. כאן משרד האוצר מציג מידע רלוונטי, מעודכן, ללא כוונה למכור לציבור תוכנית כזו או אחרת, אלא רק במטרה שהוא יקרא וישתמש.

קטגוריות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *