בניה קלה בצפון

שתף את דעתך

אחת משיטות הבנייה הפופולאריות ביותר בעשור האחרון היא שיטת הבנייה הקלה. במאמר זה נסביר מהם אותם יתרונות של שיטת בנייה זו וזאת על מנת להבין מדוע כל כך הרבה אנשים בוחרים בה לצד ההחלטה לבנות את ביתם בחלקה הצפוני של המדינה.

מיישבים את הצפון

יותר ויותר אנשים מבינים את המשמעות של יישוב חלקים שונים במדינה, דבר שמוביל אותם לעשות את הצעד ולבנות את ביתם בחלק הצפוני של ישראל, אותו חלק שכולל את הגליל העליון והתחתון, הגליל המערבי, עמק הירדן, עמק יזרעאל ועמק המעיינות. אם בשנות השישים והשבעים הבנייה באיזור הצפון הואטה, כיום המצב שונה לגמרי. המטרות העיקריות של יישוב החלק הצפוני של המדינה הן הגברת הנוכחות היהודית, פיתוח כלכלי של הגליל והעמקים ויישוב מסיבות פוליטיות ביטחוניות. נכון להיום המתיישבים החדשים בצפון הם לרוב אנשים בגילאי השלושים-ארבעים, בעלי השכלה גבוהה, שעוסקים במקצועות יוקרתיים. המדינה מעודדת התיישבות בחלקים שונים של הצפון, בעיקר ביישובים בקו העימות, דבר שבא לידי ביטוי בהטבות מס, תמריצים שונים ובחלק מהיישובים והקיבוצים מוצע גם מענק של משרד השיכון לתשתיות. כל אלו מובילים לכדאיות קניית מגרשים ובניית בתים בצפון הירוק של המדינה.

שיטת הבנייה הקלה בצפון

רוב האנשים שמחליטים לבנות את ביתם בצפון פונים אל חברה שמומחית בתחום בניה קלה בצפון. (שיטת בנייה זו מכונה אצל אחרים גם בשמות 'בנייה מודולרית' או 'בניה מתועשת'). שיטה זו קיימת בישראל כארבעה עשורים, אך רק בעשור האחרון היא חדרה למודעות של אנשים רבים, דבר שהוביל להתרחבות השימוש בה. אם גם אתם מעוניינים לבנות בית בתקציב מצומצם, בניית בית בשיטה זו באיזור הצפון תספק לכם בדיוק את מה שאתם רוצים.

 

בניה קלה בצפון היא בניה נקייה, שקטה ומהירה. בשיטה זו משתמשים בחומרים קלים ואיכותיים, העלות שלה נמוכה בהשוואה אל שיטת הבניה הסטנדרטיות, שכן כאן אין שום צורך בציוד הנדסי כבד וכמות גדולה של פועלים. בשיטה זו ניתן לבנות בית או הרחבה לבית קיים תוך פרק זמן קצר ביותר (ניתן לבנות בית תוך מספר חודשים), בנוסף, מדובר על בנייה ידידותית לסביבה, ללא כמות גדולה של פסולת ואבק שמזהמים את האיזור וללא רעשים מיותרים. בנייה בשיטה זו נחשבת לבעלת כושר בידוד גבוה, כלומר בניה שמאפשרת שמירה על הטמפרטורה הקיימת בבית לאורך זמן ובנייה שמונעת מהרעש לחדור מהחוץ לפנים הבית. בבנייה זו משלבים פנלים מבודדים שמאפשרים רמת בידוד מהטובות שיש.

 

לסיכום, אם גם אתם מעוניינים לבנות בית בצפון בתקציב מוגבל, אך אינכם מעוניינים  להתפשר על טיב הבנייה, שיטת הבנייה הקלה היא הפתרון האידיאלי. מחיר אטרקטיבי, בנייה מהירה, חסכון באנרגיה ובנייה שנחשבת לירוקה. בהצלחה!

קטגוריות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *