מה היא טבורית ולמה כדאי לכם להכיר אותה?

שתף את דעתך

בשנים האחרונות, אנחנו שומעים יותר ויותר על הרעיון של שימור דם טבורי. זוגות או נשים אשר נמצאות בתהליך הריון, שומעים לא מעט על התהליך הזה, בין אם זה דרך בנקים לשימור דם טבורי ובין אם זה דרך גורמים אחרים אשר מסבירים להם עליו ומספקים להם

הרעיון של שימור דם טבורי הוא מאוד פשוט. היום אנחנו יודעים שדם שאפשר לאסוף מחבל הטבור והשלייה כשהלידה מגיעה לסיומה והתינוק יוצא אל אוויר העולם עשיר בתאי גזע איכותיים אשר מספקים כלים לטיפול ביותר משמונים מחלות שונות, כולל מחלות סרטניות רבות. לרוב השימוש בדם הטבורי נעשה במחלות בהן נדרשת השתלת מח עצם.

לכן יש ניסיון של גורמים שונים, ציבוריים ופרטיים, לשמר כמה שיותר מנות דם טבורי, ולשם כך נעשות פניות לזוגות ונשים שעומדים ללדת. יתרה מזו, חשוב לומר שההורים בעצמם מעוניינים בכך, שכן הדם יכול לשרת אותם ואת ילדיהם, במידה וחס וחלילה קורה משהו והם חולים במחלה מסוימת.

אחת החברות המובילות בישראל בתחום זה, היא חברת טבורית. מדובר על חברה שהוקמה כבר בשנת 2004 על ידי יזמים מתחום הביטוח ומתחום הרפואה וכן משקיעים ישראליים ובינלאומיים, אשר החליטו להקים בנק של דם טבורי אשר יאפשר לאנשים לשמר את הדם של ילדיהם, בצורה בטוחה, מוגנת, חוקית כמובן, וכך יהיה ניתן להשתמש בו בהווה ובעתיד, במידה ויהיה צורך בכך.

חברת טבורית מספקת את כל מכלול השירותים בתחום, החל מאיסוף הדם מחדר הלידה (תוך כדי אספקת ערכות איסוף דם טבורי להורים ולבתי חולים), שימור הדם באמצעים בטוחים ומוגנים, מחקר אקדמי מתקדם, פיתוח טכנולוגי, חדשנות בתחום והכל כמובן תוך כדי אחריות, שקיפות, שירות לקוחות ברמה גבוהה, ושוב הכל נעשה על פי חוק הדם הטבורי (2017).

איפה נמצא הבנק וכיצד יוצרים איתו קשר?

בנק הדם הטבורי של חברת טבורית נמצא בשיבא תל-השומר, שכן הבנק נמצא בבעלות מלאה של בית החולים. כל זוג או כל אישה שמגיעה לחדר הלידה בבית החולים, יכולה לפנות אל צוות המקום וליהנות משיתוף פעולה מלא עם החברה. צריך לציין, שהבנק קיבל את ההסמכה הבינלאומית של ארגון NMDP, הארגון העולמי החשוב ביותר בנושא של השתלות. במסגרת עבודתו עם בית חולים שיבא, בוצעו בזכות הבנק, השתלות מוצלחות בחולים עם מחלות שונות, כולל מחלות ממאירות ותורשתיות.

חשוב להדגיש, ניתן ליצור קשר עם צוות החברה זמן רב לפני הלידה, אך גם ביום הלידה, במידה והחלטתם שאתם מעוניינים, הרי שהאחיות ידעו לפנות אל צוות שיושב בבית החולים, לקבל ערכה ולשמור את הדם הטבורי כנדרש.

לפייסבוק של חברת טבורית לחץ כאן.

קטגוריות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *